Domy aukcyjne zajmują się sprzedażą dzieł sztuki, w tym również polskiej sztuki współczesnej. Polska ma kilka renomowanych domów aukcyjnych, które organizują aukcje sztuki zarówno tradycyjne, jak i internetowe. Poniżej przedstawimy kilka z nich.

  • Desa Unicum - to jedna z największych i najbardziej renomowanych firm aukcyjnych w Polsce. Zajmuje się sprzedażą dzieł sztuki, biżuterii, zegarków oraz innych luksusowych przedmiotów. Firma organizuje aukcje sztuki zarówno w Polsce, jak i za granicą. Desa Unicum posiada również oddział internetowy, który umożliwia licytowanie online.
  • Sopocki Dom Aukcyjny - to dom aukcyjny specjalizujący się w sztuce współczesnej oraz designie. Organizuje aukcje sztuki tradycyjne oraz internetowe. Sopocki Dom Aukcyjny prowadzi również działalność galeriową, wystawiając dzieła sztuki w swojej siedzibie oraz na wystawach plenerowych.
  • Rempex - to dom aukcyjny, który specjalizuje się w sprzedaży dzieł sztuki polskiej oraz zagranicznej. Firma organizuje aukcje sztuki tradycyjne oraz internetowe. Rempex posiada również oddział w Berlinie, który zajmuje się organizacją aukcji za granicą.
  • Agra-Art - to dom aukcyjny, który specjalizuje się w sztuce polskiej i wschodnioeuropejskiej. Firma organizuje aukcje sztuki tradycyjne oraz internetowe. Agra-Art jest również organizatorem wielu wystaw sztuki oraz współpracuje z muzeami i galeriami sztuki.
  • Raczek - to dom aukcyjny, który specjalizuje się w sprzedaży sztuki współczesnej oraz designu. Firma organizuje aukcje sztuki tradycyjne oraz internetowe. Raczek posiada również oddział w Berlinie, który umożliwia organizację aukcji za granicą.

To tylko kilka przykładów polskich domów aukcyjnych, które zajmują się sprzedażą sztuki współczesnej. Każda z tych firm ma swoje unikalne cechy i specjalizacje, co daje kolekcjonerom możliwość wyboru spośród wielu ofert.

Na ArtNurt znajdziesz liczne artykuły o sztuce, artystach i ich dziełach. Publikujemy także kalendarium nadchodzących wystaw, przydatne informacje na temat domów aukcyjnych oraz porady dla kolekcjonerów. Zapraszamy do regularnego śledzenia naszych aktualności.